"Palkka oli niin pieni, että vatsaansa ei saanut syötyä koskaan täyteen, ja nälkä oli aina" – 13 vuotiaana renkinä työuransa aloittanut Esko Ojansuu sai Mikko Kaloisen palveluksessa vihdoinkin syödä tarpeeksi
Mikko Kaloisen Säätiön historian kolmas elämäntyöpalkinto myönnettiin Esko Ojansuulle. Menestynyt asiakaspalvelija muistaa uraansa ja Kaloisia lämmöllä, mieleen ovat jääneet myös Mikko Kaloinen Oy:n kesäjuhlat.
Mikko Kaloisen säätiön historian kolmas elämäntyöpalkinto myönnettiin myyntipäällikkö Esko Ojansuulle. 6-lapsisesta perheestä kotoisin olevan Ojansuun työura alkoi jo nuorena syntymäpitäjässä Rengossa maatalon renkinä ja johti sittemmin tuuloslaisen Mikko Kaloinen Oy:n palvelukseen. Ojansuu työskenteli yhtiön palveluksessa vuodesta 1953 vuoteen 1992.