Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Kuluttajaliiton pääsihteeri Juha Beurling-Pomoell on neljännen polven hauholainen

Suvun mökistä Vitsiälässä on tulossa Beurling-Pomoellin pysyvä koti. Hän pitää terveyspalveluiden ja kaupan säilymistä alueen elinehtona.

Juha Beurling-Pomoell mieltää itsensä neljännen polven hauholaiseksi, vaikka onkin syntynyt Helsingissä ja siellä tähän asti asunut vakituisesti. Suvun kiintopiste on kuitenkin aina sijainnut Vitsiälässä. Beurling-Pomoellin äidinäidinäiti perheineen muutti aikoinaan kylään, ja siitä lähtien siellä on asuttu joko vakituisesti tai vapaa-ajan asukkaina. Koronan aikana Beurling-Pomoell ja hänen puolisonsa Martin Beurling-Pomoell ovat viettäneet paljon aikaa Vitsiälässä ja remontoineet kesämökkiä kakkoskodikseen.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Keski-Hämeen sisällöt.

Tilaa 6 kk 2,90 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Keski-Hame.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi